Kilka słów o okularach polaryzacyjnych.

Warte polecenia są okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne selektywnie przepuszczające światło. Filtry polaryzacyjne wykonywane ze specjalnego tworzywa osłabiają o połowę natężenie zwykłego (niespolaryzowanego) światła, np. rozproszonego na ścianach domów, piasku na plaży, ale przede wszystkim wygaszają prawie całkowicie odblaski, np. od mokrego asfaltu, karoserii, powierzchni wody.

Okulary polaryzacyjne są niezastąpione dla kierowców jadących po mokrej lub rozgrzanej szosie, pod słońce. Chronią oczy przed oślepiającymi odblaskami słonecznymi nad brzegiem jeziora czy morza oraz w górach.

Ułatwiają nawet obserwację ptaków na niebie – ale o tym już przekonajcie się sami 🙂

Jeżeli nosisz okulary korekcyjne, możesz zakupić oprawę okularową w komplecie z nakładką z filtrem polaryzacyjnym. U optyka zrealizujesz również zakup i montaż wysokiej jakości soczewek polaryzacyjnych dostosowanych do Twojej wady wzroku. W ofercie także markowe soczewki fotochromowe ze zmienna polaryzacją.

W przypadku okularów przeciwsłonecznych tylko kilka firm produkuje soczewki okularowe przeciwsłoneczne z polaryzacją według opatentowanej technologii, gwarantującej najwyższy efekt polaryzacyjny i właściwą jakość. Nie daj się nabrać na kiepskie podróbki!

Dzisiaj jeszcze dwie praktyczne porady.

👁‍🗨 Po pierwsze, okulary polaryzacyjne zmniejszają natężenie światła o 50% i nie mogą być tylko „trochę” polaryzacyjne, lekko przyciemnione. Nie będą wtedy eliminowały uciążliwych odblasków.

👁‍🗨 Po drugie. Możesz sam sprawdzić jakość filtrów polaryzacyjnych: złóż ostrożnie dwie pary okularów polaryzacyjnych szybkami do siebie – powinny przepuszczać tyle samo światła, co jedne okulary (inaczej niż w zwykłych okularach przeciwsłonecznych!). Następnie obróć jedne okulary o kąt prosty – po obrocie jednego filtra o 90 stopni obie szybki nie przepuszczą w ogóle światła!

Widzimy się 👁

Michał
Wasz optyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *