Trudny wybór właściwych soczewek progresywnych!

Każdy producent zachwala swoje cudowne parametry soczewek progresywnych, świadczące o tym, że to właśnie jego produkt jest tak dobry, że już lepszy być nie może.

Jednakże pamiętać trzeba, że soczewki progresywne różnią się głównie konstrukcją, przez to spełniają nieco inne funkcje korekcyjne. Ktoś powie, że różnią się także specjalistycznymi powłokami uszlachetniającymi oraz antyrefleksyjnymi. Owszem, ale dzisiaj nie o tym.

Przyznasz, że zorientować się w chaosie asortymentu, parametrów i cen jest bardzo trudno.

Nie zgłębisz wiedzy, którą zdobywa się latami. Polegaj na opinii optyka z dużym doświadczeniem. Tylko fachowiec rozeznany w tak szerokim asortymencie pomoże Ci wybrać właściwie soczewki progresywne pod kątem zadań, które wykonujesz.

Oferta obejmuje zaawansowane soczewki progresywne uniwersalne, soczewki przeznaczone dla osób dużo czytających, prowadzących wiele godzin samochód, a jeszcze inne stworzono do całodniowej pracy z komputerem.

Przykład? Proszę bardzo.

Jeżeli potrzebujesz już okularów do bliży, a dużo pracujesz przy komputerze, zastanów się, czy nie warto rozważyć specjalne soczewki progresywne, zaprojektowane z myślą o „komputerowcach”. W soczewkach uniwersalnych po wielu godzinach pracy zaczniesz odczuwać objawy zmęczenia.

W tym przypadku soczewki dostosowane do pracy z bliskich odległości korygują wzrok faktycznie do odległości ok. 60-80 cm (prawidłowa odległość ekranu monitora od oczu), a obszar do bliży w odległości ok. 40 cm (odległość oczu od klawiatury i tekstu na biurku) pozostają szerokie i w zupełności akceptowane przez użytkownika. Cały monitor widziany jest praktycznie bez deformacji przez obszar do dali, a część biurka – przez obszar do bliży. Soczewki takie spełnią prawidłowo swoje zadanie, jeżeli monitor będzie ustawiony na wprost oczu.

Po inne przykłady zapraszam w kolejnych wpisach.

Widzimy się

Michał
Wasz optyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *