3 nieoczywiste porady, które przedłużą życie Twoim okularom!

👁‍🗨 Okulary przechowuj w etui, najlepiej sztywnym i dopasowanym wielkością do kształtu oprawki. Wcześniej umieść w etui flanelową chusteczkę, żeby okulary nie przesuwały się i nie rysowały (nawet delikatny „meszek wyściełający etui po pewnym czasie spowoduje uszkodzenie powłok lub zmatowienie soczewek okularowych akurat w środku pola widzenia, czyniąc okulary bezużytecznymi).

👁‍🗨 Wybierając oprawkę zwróć uwagę, żeby po złożeniu końce zauszników wychodziły poza ramkę. Nie będą wtedy uszkadzać wewnętrznej powierzchni soczewek. Ma to szczególne znaczenie dla soczewek z naniesionymi powłokami. Nawet powłoka utwardzająca powierzchnie soczewek plastikowych nie jest dostatecznie odporna na zdrapywanie w jednym miejscu końcem zausznika i po krótkim czasie będzie dziurawa jak sito. Oprawki, w których zauszniki kończą się wewnątrz obwódek ramki, są bezwartościowe – niezależnie od ich ceny i marki.

👁‍🗨 Co pewien czas umyj okulary wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Nie stosuj proszków, mleczka ani past czyszczących! Nie używaj także spirytusu i innych rozpuszczalników organicznych. Oprawki przecieraj wilgotną szmatką z detergentem. Dbaj szczególnie o czystość nanośników i końcówek zauszników. aby nie doszło do uczulenia lub wywiązania się stanu zapalnego skóry. Usunięcie brudu z obwódek soczewek w oprawach metalowych może wymagać wyjęcia soczewek z ramki i lepiej poprosić o to optyka. Optyk bezpłatnie wyczyści Twoje okulary w specjalnej myjce ultradźwiękowej w płynie antybakteryjnym z zachowaniem reżimu wymiany przy każdym myciu.

Widzimy się 👁

Michał
Wasz optyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *