Do czego służy powłoka hydrofobowa w okularach?

Powierzchnia hydrofobowa to taka, która najprościej mówiąc, boi się wody i niechętnie się z nią łączy. Właściwości hydrofobowe doskonale znane są właścicielom czterech kółek. Powierzchnia lakieru samochodu z naniesioną powłoką pielęgnacyjną lub utwardzającą lakier o właściwościach hydrofobowych staje się mniej podatna na działanie wody, wysychanie i tworzenie się brzydkich plam.

Dla użytkownika okularów z powierzchnią hydrofobową oznacza to, że powierzchnia jego soczewek będzie łatwiejsza w codziennej pielęgnacji, a krople wody spadające na nią nie będą tworzyły filmu wodnego, tylko swobodnie z niej spłyną. Dzięki temu soczewki mają większą przejrzystość i są czyste w niekorzystnych warunkach pogodowych, po umyciu soczewek pod bieżąca woda czy chociażby wtedy gdy soczewki nam zaparują.

Pytajmy optyka o obecność powłok hydrofobowych, gdyż nadal w sprzedaży znajdują się soczewki budżetowe bez powłok uszlachetniających.

Zachęcamy także do czytania naszych postów. Będę opisywał w krótkiej, przystępnej formie kolejne powłoki uszlachetniające, które powinny obowiązkowo znaleźć się na Twoich soczewkach okularowych.

Widzimy się 👁

Michał

Wasz optyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *