W jaki sposób dobrać barwę soczewek kontaktowych do odcienia skóry lub koloru włosów?

Karnawał zbliża się wielkimi krokami. To czas hucznych zabaw w klubach, eleganckich imprez, ale też szalonych domówek z przyjaciółmi. Każda z tych okazji wymaga odpowiedniego stroju i charakteryzacji.

Kolorowe soczewki kontaktowe to jeden z bardziej efektownych sposobów na szybką zmianę swojego wizerunku. W połączeniu z odpowiednim strojem, makijażem i fryzurą mogą zmienić człowieka nie do poznania, lub podkreślić jego naturalną urodę.

Istnieje kilka uniwersalnych zasad, które ułatwiają dobór soczewek do konkretnej osoby.

  • Jakie soczewki sprawdzą się w przypadku osób o jasnej karnacji?

Osoby o jasnej karnacji będą świetnie wyglądać niemal z każdymi kolorowymi soczewkami. Wyjątkowo dobrze zaprezentują się z niebieskimi lub szarymi egzemplarzami. Jasna skóra jest wspaniałym tłem dla jasnych barw soczewek.

  • Soczewki kontaktowe dla średniej karnacji lub opalonej cery.

W przypadku osób o średniej karnacji lub sezonowo opalonej skórze świetnie będą wyglądać soczewki kontaktowe w tonacji kontrastującej z cerą. Dzięki nim, spojrzenie nabierze pożądanego blasku, a oczy staną się jasnym, rozświetlonym punktem całej twarzy. Dlatego też, dobrym wyborem będą soczewki w odcieniu miodowym, orzechowym, brązowym, zielonym, szarym lub ciemnoniebieskim.

W przypadku brązowej karnacji nie są z kolei zalecane soczewki utrzymane w bardzo jasnych barwach oscylujących wokół błękitu (między innymi turkus, aqua), gdyż nie będą wyglądać korzystnie w połączeniu z ciemniejszą skórą.

  • Najlepsze kolorowe soczewki dla osób o ciemnej karnacji.

Świetnym uzupełnieniem karnawałowego looku – w przypadku osób o ciemnej karnacji – będą kolorowe soczewki w ciepłych tonacjach. Naturalny, atrakcyjny wygląd można uzyskać, stosując brązowe lub orzechowe soczewki w jesiennych barwach.

Spojrzenie innych uczestników imprezy karnawałowej skutecznie przyciągać będą także soczewki w miodowym odcieniu lub nawet odważniejsze połączenia z fioletem w roli głównej.

W przypadku ciemnej karnacji lepiej z kolei unikać odcienia różowego oraz niebieskiego. Zdecydowanie nie będą one dobrze współgrać z całością.

  • Jakie soczewki będą pasować do włosów blond?

Elegancki odcień blond nigdy nie wychodzi z mody. Do jasnych włosów świetnie pasują jasnoniebieskie lub szmaragdowe soczewki kontaktowe.

Propozycje soczewek dla ciemnych włosów.

  • Posiadacze ciemnych włosów zdecydowanie najlepiej będą prezentować się w odcieniu szarości, ciemnego brązu oraz zieleni.

Pamiętajcie, że czasami radykalne zmiany nie są najlepszym rozwiązaniem, a efekty nie będą tak spektakularne jak można by oczekiwać. Moim zdaniem często już podkreślenie naturalnej barwy lub rozświetlenie dodatkowym efektem robi również niesamowite wrażenie.

Widzimy się 👁

Justyna
Wasz optometrysta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *