Jak wybierać okulary?

Na temat doboru oprawy okularowej pisano już wiele razy. Im bardziej zagłębiam się w te treści – widzę sporo rozbieżności i przesadnie duże starania, aby spiąć to wszystko w jednolite ramy, stworzyć kodeks doboru oprawy okularowej. My pominiemy te procedury.

Praktyka bywa znacznie prostsza i przyjemniejsza niż nam się wydaje, a i trochę fantazji przy doborze opraw jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Ktoś powie, że są zasady, których nie powinno się łamać i na pewno będzie miał w tym swoją rację. Natomiast te wszystkie fundamentalne reguły optykom są doskonale znane. Wiele lat praktyki i tysiące dobranych opraw. Czy jest potrzebna lepsza rekomendacja?

W naszej pracy uwielbiamy chwile, kiedy dostajemy przyzwolenie na odrobinę szaleństwa. Wówczas wyciągamy wszystkie oprawy „spod lady” i zaczyna się prawdziwa „jazda bez trzymanki”. Okulary to świetny sposób na wyrażenie własnego „ja”. Będą doskonałym dopełnieniem stroju, zarówno tego do pracy jak i na specjalne okazje.

Przebieramy w kształtach, kolorach, ozdobnych aplikacjach. W każdym z nas drzemie ta odrobina szaleństwa, tylko boimy się zwracać na siebie uwagę. Oprawy okularowe na nosie to ich właściwe miejsce, które jako pierwsze przyciąga uwagę rozmówcy. Patrzymy w oczy przy pierwszym kontakcie. W ciągu kilkunastu sekund możemy wiele powiedzieć o drugiej osobie. Jeśli wzmocnimy ten pierwszy efekt ciekawie dobraną, modną oprawą okularową to pierwsze, pozytywne wrażenie mamy zagwarantowane. Niektórzy mówią, że to buty świadczą o człowieku. Nie wiem kto patrzy pod stopy w trakcie rozmowy?

Wracamy do pytania – Jak wybierać okulary?

Słowa, które mi się nasuwają jako pierwsze to…

Odważniej. Bardziej kolorowe, modne, nowoczesne, lekkie, wygodne, podkreślające naturalną urodę, wybierane do miejsca, sytuacji, stroju, najlepiej kilka par.

Oprawy okularowe są jak biżuteria!

W salonie Optyk Podwysocki wszystkie techniczne niuanse pozostawcie nam. Dyskretnie czuwamy nad tym, aby wychodząc na miasto czy do pracy, ktoś nie wytknął palcem na Wasze „śmieszne okulary”

To jest również w naszym dobrze rozumianym interesie 😉

Widzimy się 👁️

Michał
Wasz optyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *