Jak skutecznie chronić wzrok zimą?

Chciałem porozmawiać o czymś mega istotnym – o ochronie naszych oczu zimą! Warto poważnie podejść do tematu gdyż zimą, a jeszcze bardziej gdy spadnie śnieg – jesteśmy narażeni na odblaski i szkodliwe promieniowanie UV. Dodatkowo wzrost wysokości na jakiej przebywamy potęguje szkodliwe działanie.

Jest na to sposób. Powłoki antyrefleksyjne z technologią UV. To nie tylko sposób na ochronę przed odblaskami, ale przede wszystkim to super sposób na zabezpieczenie zdrowia naszych oczu! Ta powłoka zarówno w przypadku soczewek barwionych jak i fotochromowych nie tylko blokuje światło słoneczne, ale przede wszystkim tworzy skuteczną barierę dla UV. I uwaga, to nie dotyczy tylko pięknych, słonecznych dni – nawet w pochmurną pogodę, nasze oczy mogą będą wystawione na niebezpieczne promieniowanie.

Dobrze jest wiedzieć, że powłoka antyrefleksyjna z technologią UV broni naszych oczu także przed promieniowaniem docierającym od tyłu soczewek. To bardzo istotne, gdyż promieniowanie UV potrafi odbijać się od tylnej powierzchni soczewek.

A wiecie, co oznacza E-SPF? To taki nowy wskaźnik, który mówi nam, na ile nasze soczewki bronią nas przed promieniowaniem UV. Różne soczewki, różne wartości E-SPF – im większa, tym lepiej! To proste: E-SPF 25 oznacza, że nasz wzrok jest chroniony aż 25 razy bardziej niż w przypadku zwykłych soczewek. Dla naszych oczu to duża różnica!

Moja opinia? Warto zainwestować w powłokę antyrefleksyjną z technologią UV – to nie tylko komfort widzenia, ale też perspektywiczne, świadome myślenie! Niech nasze oczy będą z nami w jak najlepszej formie przez długie lata.

Jeśli macie dodatkowe pytania dajcie znać! Zadbamy wspólnie o nasz wzrok.

Widzimy się 👁

Michał
Wasz optyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *