Co to jest technologia Free Form?

W przypadku zakupu soczewek okularowych często słyszymy o technologii Free Form. Co to takiego? Czy powinniśmy zdecydować się na soczewki okularowe wykonane w technologii Free Form? A może to tylko chwyt marketingowy?

Free Form to przede wszystkim bardzo precyzyjna metoda wykonywania soczewek okularowych, która pozwala na uzyskanie spersonalizowanych i indywidualnych soczewek jednoogniskowych oraz soczewek progresywnych. Metoda ta opiera się na zastosowaniu bardzo precyzyjnych urządzeń do produkcji soczewek wraz z oprogramowaniem pozwalającym na obliczenie i opisanie powierzchni soczewki dużą liczbą punktów w celu uzyskania optymalnej mocy z dokładnością 0,01 dioptrii. Precyzja nieosiągalna w przypadku soczewek produkowanych klasycznymi metodami.

Warto jednak pamiętać, że Free Form to technologia, której magia zaczyna się już na etapie salonu optycznego.

Aby soczewki wykonane w cyfrowej technologii w pełni spełniły swoją funkcję konieczne jest wprowadzenie już przy zamawianiu soczewek przez optyka indywidualnych pomiarów Klienta z oprawą na nosie, planowanie konstrukcji poprzez wykonanie wszystkich pomiarów oprawy, krzywizny, kąta pochylenia, odległości soczewek od gałki ocznej i wielu innych.

Korzyści dla Klienta:

👁‍🗨 Łącząc technologię Free Form z asferyczną konstrukcją soczewek zapewniamy większe czynne obszary optyczne bez zniekształceń brzegowych.

👁‍🗨 Poprawa jakości odwzorowania linii poziomych i pionowych. Bardziej wyraźny obraz.

👁‍🗨 Większa estetyka soczewek – soczewki cieńsze i bardziej płaskie.

👁‍🗨 Lepsze dopasowanie soczewek do krzywizny oprawy bez utraty komfortu widzenia na przykład w oprawach o profilu sportowym.

Nie bez znaczenia są rygorystyczne metody kontroli jakości stosowane przez producenta, zastosowane powłoki antyrefleksyjne i uszlachetnienia premium oraz wysoka jakość materiału z jakiego wykonane są soczewki.

Potem już tylko precyzyjny montaż soczewek przez optyka.

Widzimy się 👁

Michał
Wasz optyk

[Post zawiera informacje o wyrobie medycznym. Używaj go zgodnie z instrukcja używania lub etykietą.]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *