Dlaczego warto stosować szkła polaryzacyjne?

Dokonując zakupu kolejnych okularów przeciwsłonecznych lub barwionych szkieł korekcyjnych zastanawiacie się czy potrzebujecie szkła polaryzacyjne. Zdania są podzielone i niestety często decyduje tańsza oferta. Czy słusznie robimy rezygnując z polaryzacji?

Zwróćmy uwagę na to, że:

1. Światło odbite od błyszczących powierzchni powoduje dyskomfort widzenia, a w sytuacjach nagłych może spowodować chwilowe, niebezpieczne w skutkach oślepienie.

2. Nadmiar światła słonecznego działającego bezpośrednio na oczy może być przyczyną bólów głowy, a nawet przyczynić się do uszkodzenia naszych receptorów znajdujących się na siatkówce.

Czy wobec tego soczewki polaryzacyjne zalecane są tylko osobom wrażliwym na światło?

Zalety soczewek polaryzacyjnych są docenicie natychmiast po zastosowaniu. Efekty spektakularne i pomocne wszystkim użytkownikom.

• eliminują uciążliwe dla oczu odblaski a jednocześnie przepuszczają światło pozwalając widzieć wyraźny obraz
• zmniejszają zmęczenia oczu
• poprawiają głębię widzenia
• pozwalają prawidłowo rozróżniać kolory
• zwiększają kontrast widzenia

Konkretne sytuacje? Proszę bardzo.

Eliminując oślepiające odblaski pozwalają wędkarzom ujrzeć, to co dzieje się pod wodą, narciarzom pomogą rozróżnić pochyłości zboczy i oceniać lepiej odległości, kierowcom zapewnią komfortową jazdę (eliminowanie odblasków od drogi mokrej, z lodem i śniegiem czy nagrzanej słońcem, ale także odblaski od innych samochodów jak i od kokpitu na szybie naszego samochodu)

Widzimy się 👁️

Robert
Wasz optyk

Obraz wygenerowany za pomocą AI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *